Mekanik Tasarım

Bir ürünün kaliteli olması temelde psikolojik bir algıdır. Fakat bu algının seviyesini esas arttıran ürüne özel bazı niteliklerdir. Mesela sağlamlık algısı. Ürünü oluşturan komponentlerin birbirleriyle olan montajına ilişkin mekanik çözümlerin mükemmellik seviyesi işte bu sağlamlık algısını yükselten en önemli özelliktir. Ürünü oluşturan parçaların kesit kalınlıklarının fazla olması sağlamlık algısını yükseltmez. Parçalar arasındaki tüm ilişkiler ile parçaların bu anlamda tasarlanması mekanik tasarım çözümleridir ve bu çözümlerin kalitesi ürünün aslında gövde kalitesidir.

Biz tüm bu çözümlerin de yaratıcılık gerektirdiğine inanıyoruz. Mekanik tasarım mühendisliği konusunda bugüne kadar birçok firma ile çalışmalar yaptık. Mekanik problemleri titizlikle çözümlenen parçaların kalıplarının da doğru bir şekilde tasarlanabileceğini ve son noktada ürün haline gelen parçalar bütününün sağlamlık algısı ile birlikte kaliteli ürün görüntüsü vereceğini biliyoruz.

Tüm mühendislik çözümlerimizi geliştirirken sahip olduğumuz bilgiler ile nasıl hareket etmemiz gerektiği hakkında ve daha önce bir çok projeden edindiğimiz tecrübelerimizi kullanırız. Malzeme imalat teknolojileri, ürün kalite kontrol ve maliyet analizi konularındaki bilgilerlerimizle beraber, son teknoloji yazılımları kullanarak işleri hızlandırmak konusunda müşteri odaklıyızdır.

Yazının devamı için lütfen ek'teki dosyayı indiriniz...
 

© 2022 HER HAKKI MAHFUZDUR   |   EKREM GENÇ TASARIM LTD. ŞTİ.
75.Yıl Mahallesi 5305 Sokak No:110/A Manisa - TÜRKİYE
Telefon : +90 236 233 05 60 +90 532 272 62 83 Faks :+90 236 233 05 61
web tasarım ve programlama deSen